Jubileusz Wyższej Szkoły Humanitas
Jubileusz Wyższej Szkoły Humanitas
Przedstawiciele samorządów, instytucji społecznych, gospodarczych i kulturalnych, pracownicy naukowi i administracyjni, studenci i przyjaciele. W sumie ponad trzysta osób świętowało w piątek 9 czerwca razem z Wyższą Szkołą Humanitas podczas jubileuszowej uroczystości w sosnowieckiej „Muzie”.
Wydarzenie było kulminacyjnym punktem wszystkich przedsięwzięć jubileuszowych, jakie w związku ze swoim świętem sosnowiecka uczelnia przygotowała na rok akademicki 2016/2017. Podczas tego szczególnego wieczoru nie zabrakło wspomnień, wzruszeń, tortu, ale także nagród dla przyjaciół i partnerów WSH.
- Uroczystość była okazją do świętowania nie tylko dla władz i pracowników WSH, ale także gości i partnerów. Z okazji jubileuszu władze Wyższej Szkoły Humanitas postanowiły przyznać specjalne wyróżnienia pod nazwą „Laur Humanitas” dla osób i instytucji, które w ciągu 20 lat szczególnie mocno zaangażowały się we współpracę z uczelnią – podkreśla rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Humanitas Izabela Kieliś. Wśród wyróżnionych nagrodą znalazł się burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk. Honorowy „Laur Humanitas" trafił z kolei do rąk prof. Jerzy Kopla, wieloletniego rektora uczelni.
Szczególne wyróżnienie przypadło w udziale założycielowi i kanclerzowi WSH, Aleksandrowi Dudkowi. Z okazji jubileuszu uczelni Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach przyznała mu Medal im. Jana Kilińskiego.
W trakcie uroczystości wręczone zostały doroczne Zagłębiowskie Nagrody Humanitas. Nagroda promocyjna przypadła w udziale Zagłębiowskiemu Alarmowi Smogowemu, oddolnej inicjatywie mieszkańców Sosnowca mającej zwrócić uwagę na problem mocno zanieczyszczonego powietrza. Nagroda gospodarcza z kolei trafiła w tym roku do Fundacji Timken, która od lat wspiera miasto Sosnowiec przekazując znaczne fundusze (ponad milion dolarów) na realizację różnorakich projektów prospołecznych i prozdrowotnych. Filozofią firmy jest wspieranie lokalnych i regionalnych projektów tam, gdzie firma ma swoje fabryki.
XII nagroda honorowa przyznana została prof. Henrykowi Kuźniakowi. Laureat skomponował muzykę do kilkuset filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Największą popularność przyniosła mu muzyka do filmów „Vabank I i II” oraz do serialu telewizyjnego „Na kłopoty Bednarski”. W 2005 roku otrzymał odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej. W 2007 roku Rada Miejska Czeladzi przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Ze względu na powody osobiste, laureat nie mógł osobiście odebrać nagrody. W jego imieniu uczynił to prof. Dariusz Rott.
Tradycyjnie już gala zakończyła się częścią artystyczną.